خانه / جاذبه های دیدنی / چه کنیم سرحال از سفر برگردیم ؟

چه کنیم سرحال از سفر برگردیم ؟

Rate this post

[ad_1]

همه ما تا به حال بارها حس کسالت و نخوت را هنگام بازگشت از سفر تجربه کرده ایم . نوع وسیله نقلیه در این حال زیاد تاثیری ندارد چه هواپیما باشد چه قطار یا اتوبوس حتی ماشین شخصی زمانی که از سفر برمی گردیم و به روزهای تکراری و پر از کار فکر می کنیم ناراحت و کسل می شویم . در این مطلب ما به این سوال که چه کنیم سرحال از سفر برگردیم پاسخ خواهیم داد با عمل به راهکارهایی که در زیر به آنها اشاره کرده ایم امیدواریم که شاداب و سرحال از سفر برگردید و تا پایان سفر لذت ببرید . پس در زمانیکه برای سفرتان برنامه ریزی می کنید حتما برای آخر سفر هم برنامه ریزی کنید .

سفر

در این مطلب می خوانید :

لباس راحت و مرتب

تردیدی نیست که ظاهری مرتب و آراسته، کمک می‌کند که روحیه‌تان خوب باشد. اما احتمالا در سفر تمام لباس‌هایی را که به همراه خود برده‌اید، پوشیده‌اید و بیشترشان تمیز نیستند.از سوی دیگر برای اینکه هنگام برگشتن از سفر هم به اندازه رفت، حال‌تان خوب باشد، باید به فکر سر و وضع‌تان باشید. بهتر است از همان ابتدا یک دست لباس برای زمان بازگشت، کنار بگذارید. این لباس لزوما نباید چندان رسمی باشد؛ لباسی مرتب، تمیز، اتوشده و راحت بهترین گزینه برای برگشتن از سفر است.
اگر با هواپیما از سفر بازمی‌گردید، احتمالا لباس‌تان باید کمی مرتب‌تر از لباسی باشد که در ماشین شخصی به تن می‌کنید. ضمنا به پا داشتن کفشی راحت هم به اندازه لباس راحت، مسیر برگشت از سفر را خوشایند می‌سازد. و در نهایت اگر بتوانید پیش از سفر، دوش هم بگیرید خیلی عالی است؛ این کار علاوه بر مسائل بهداشتی به شما کمک می‌کند تا به آرامش برسید.

سفر

انگیزه بازگشت

سعی کنید به غیر از کارهای همیشگی و برنامه‌های روزمره، انگیزه دیگری برای بازگشت از سفر داشته باشید. از آنجایی که در سفرهای تفریحی، بیشتر روزها را به تفریح گذرانده‌اید، بازگشت به کارهای همیشگی، چندان مطلوب نیست. بنابراین اگر می‌خواهید هنگام برگشتن از سفر حال‌تان بهتر باشد، یک برنامه تفریحی در روزهای نزدیک به روز بازگشت تدارک ببینید.لازم نیست این برنامه تفریحی، بسیار عجیب و پرهزینه باشد؛ یکی دو ساعت قدم زدن در پارک نزدیک خانه، رفتن به سینما یا حتی بستنی خوردن در کنار عزیزان می‌تواند برنامه شما برای فردای روز بازگشت از سفر باشد.

سفر

حال خوش کودکان

اگر در هنگام برگشتن از سفر، کودکان‌تان مدام نق بزنند و گریه کنند، بی‌شک شرایط را برای شما سخت‌تر می‌کنند. مخصوصا اگر بازگشت‌تان با وسایل نقلیه عمومی باشد، سروصدای بچه‌ها همسفران‌تان را هم آزار می‌دهد. بنابراین راه‌حل‌هایی برای کودکان در زمان بازگشتن از سفر بیاندیشید.مثلا می‌توانید خوراکی‌هایی سالم مثل انواع آجیل، میوه، آبمیوه و شیرینی برای آنها آماده کنید و در ظرف‌های مخصوص نگه‌ دارید. علاوه بر این وسایل سرگرمی هم برای آنها به همراه داشته باشید. اسباب‌بازی‌های کوچک، کتاب و تبلتی که چند انیمیشن سرگرم‌کننده در آن ذخیره کرده‌اید، هم می‌توانند کمک‌تان کنند. ضمناً سعی کنید پیش از بازگشت از سفر، کودک‌تان چند ساعت بخوابد تا پیش از حرکت کاملا سرحال باشد.

سفر

خوراکی و نوشیدنی

به همراه داشتن خوراکی و نوشیدنی مناسب تنها مختص کودکان نیست. حتی اگر کودک در سفر همراه‌تان نباشد، باز هم لازم است خوراکی و نوشیدنی مناسبی با خود داشته باشید. اگرچه در وسایل حمل و نقل عمومی مانند هواپیما، قطار و اتوبوس، پذیرایی‌هایی از میهمانان انجام می‌شود، اما با این حال به این خوراکی‌ها اکتفا نکنید. ممکن است این خوراکی‌ها و نوشیدنی‌ها مطلوب شما نباشد.البته منظور این نیست که باید خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی پرحجم و فراوانی برای خود آماده کنید. چند ساندویچ کوچک نان و پنیر، کمی آجیل، کمی خرما، چند میوه پوست کنده و خردشده، یک بسته بیسکوییت، یک شکلات و خوراکی‌هایی از این دست می‌توانند در زمان بازگشت از سفر، نیاز شما به خوراکی تأمین کنند.

سفر

وسیله حمل و نقل

و در آخر توصیه می‌شود وسیله حمل و نقل مناسبی را برای بازگشت از سفر انتخاب کنید. آرامش در وسیله نقلیه می‌تواند شما را سرحال بیاورد. برای خرید بلیط هواپیما، از ایرلاینی خرید کنید که هواپیماهایی سالم و خدمه‌ای خوش‌برخورد دارند. برای خرید اینترنتی بلیط قطار هم اگر از لحاظ مالی برای‌تان ممکن است کوپه‌ای را دربست در اختیار بگیرید. در کوپه دربست، راحت‌تر استراحت می‌کنید و پس از رسیدن به مقصد شاداب‌تر هستید.

اگر با اتوبوس از سفر برمی‌گردید، یک بالش کوچک به همراه داشته باشید تا پشت گردن‌تان بگذارید و استراحت کنید. در صورتی که از ماشین شخصی استفاده می‌کنید، پیش از بازگشت چک کنید که ماشین‌تان سالم باشد. به روغن، بنزین و آب رادیاتور هم رسیدگی کنید. و در پایان هر چه ماشین‌تان تمیزتر باشد، به روحیه شما هم کمک می‌کند؛ همان طور که ظاهر مرتب خودتان در بهتر شدن حال‌‌تان تأثیر مثبت دارد.

سفر

 

 

           

[ad_2]
seeiran.ir منبع:

درباره ی سوئیت ، آپارتمان مبله

همچنین ببینید

بهترین مسیرهای جنگل نوردی در ایران

[ad_1] خوشبختانه ایران علاوه بر کویر جنگل های خوبی دارد که می توان از آنها …

دیدگاهتان را بنویسید